Martin Haller

„Naplňuje mne, když se nám ve firmě podaří vymyslet novou technologii nebo zlepšení procesů, které nás posunou dál. Naštěstí je moje práce právě taková.“

V roce 2011 jsme stáli před startovní čárou PATRON-IT s.r.o. (firmy, které jsem spolumajitelem). Dnes se na nás obracejí kolegové interní IT správci, kterým vypomáháme se správou jejich sítě. Je za tím velká dřina, ale jsem za tu důvěru neskutečně rád.

Jelikož jsem během svého profesního „dospívání“ načerpal od internetové IT komunity spoustu znalostí, rád bych nyní také přispěl svým málem a snad tím i někomu pomohl. Třeba se mi podaří rozpoutat debatu, která nás obohatí k dalšímu zlepšení.

Rád bych postupně sdílel naše firemní know how, myšlenky a postřehy z praxe. Při hodnocení článků mějte, prosím, na paměti, že píši z pohledu externího IT správce. Jako externí správci se staráme o desítky izolovaných autonomních sítí a nemůžeme používat některé nástroje a postupy, které uplatňují interní správci. To je někdy výhodou (známe velké spektrum technologií) a někdy nevýhodou (nedokážeme síť „vymazlit“ do posledního detailu).

Bud rád, když mi k článkům napíšete své zkušenosti.

Martin Haller (martin.haller@patron-it.cz)