Ransomware: obnovení dat bez placení výkupného

Napadl vaše data ransomware? Možná vám je dokážeme vrátit, aniž byste museli platit útočníkům.

Za každou záchranou dat je hodně práce. Cena se zpravidla pohybuje od 35.000 Kč. Pokud se nám data nepodaří vrátit, nic neplatíte.

Napište mi na martin.haller@patron-it.cz .

(Prosím, nepřipojujte k e-mailu vzorky ransomware, e-mail mi jinak nedorazí)

Specializuji se na problematiku ransomware a hackingu obecně. Jednak proto, že kybernetická bezpečnost je moje vášeň a také proto, že ve firmě potřebujeme efektivně chránit naše zákazníky. O zkušenosti se dělím i v článcích, které jsem na blogu napsal:

Napadeným firmám pomáháme i s obnovou firemní sítě po útocích. Je totiž třeba odhalit, jak se útočníci do sítě dostali a chybu opravit. Jinak hrozí, že se útočníci do sítě vrátí a opět vše zašifrují.

Během těchto zásahů jsme zjistili, že i útočníci dělají chyby. Právě díky těmto chybám, jsme schopni v některých případech data obnovit, aniž by se jim muselo platit výkupné.

Na e-mail martin.haller@patron-it.cz mi, prosím, popište typ ransomware, jaká data byla zašifrována, množství zašifrovaných dat, stáří incidentu a verze OS. Ozvu se vám ještě daný den. Pokud řešíte akutní situaci a hrajete o čas, volejte na +420 602 346 185 (kontakt na mého kolegu Martina Melicha).