Barcamp HK 2018 – Nebezpečí přichází skrze USB

V říjnu jsem se zúčastnil svého prvního Barcampu jako řečník. Měl jsem přednášku na téma USB útoků, o kterých jsem na blogu už párkrát psal („Hračky na hackování: Hak5 Bash Bunny“, „Jak za pár sekund hacknout počítač aneb útok s Bash Bunny a Packet Squirrel“) a o kterých jsme spolu s Williamem Ischanoe přednášeli na HackerFestu v Praze („HackerFest 2018 a co se nám do přednášky nevešlo“).

Minulý týden pořadatelé zveřejnili všechny záznamy přednášek na YouTube. Je to první oficiální video, na kterém mne můžete vidět (když pominu „medailonek“ na našich firemních webovkách https://www.patron-it.cz/). Videozáznam jsem vám vložil i na konec tohoto článku. Také jsem přidal prezentaci a záznamy jednotlivých ukázek útoků (ty totiž na videu nejsou téměř vidět ☹). Snad se bude líbit. 😊

Zároveň začínám pracovat na nové přednášce, tentokrát na téma „IT bezpečnost pro freelancery a malé týmy“. Věnuji se v ní hrozbám, které se týkají právě jich. Chci to mít praktické a zábavné, takže připravuji ukázky útoků, se kterými jsem se buď setkal, nebo o nich četl. S brněnským Impact Hubem chystáme 15.1. 2018 od 17:30 do 20:00 takovou komorní „generální zkoušku“, abych přednášku otestoval a doladil. Pokud by vás téma také zajímalo, rád vás tam uvidím.

(Pozvánky/registrace/FB událost má na starosti Impact Hub. Až vše vytvoří, rád bych vám poslal odkaz e-mailem. Událost také nasdílíme na našem firemním Facebooku). 😊

 

Záznam mé přednášky:

 

Útok č. 1: Získání persistentního remote backdooru:

 

Útok č. 2: Vykradení dat z PC:

 

Útok č. 2: Jaká data jsme si z PC odnesli:

 

Líbí se vám témata, o kterých píši?

Abyste nemuseli kontrolovat, jestli už vyšel nový článek, rád vám ho ihned po zveřejnění pošlu do e-mailu. Každý kontakt, který mi poskytnete, si nechám vždy jen pro sebe.

 

Diskuze k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hack The Box OSCP MCSE CHFI ECSA CCNP CCNA