Cyb3r Days 2021: Co se nevešlo do přednášky „NGFW vs. hackeři“

Na konferenci Cyb3r Days 2021, která proběhla včera, jsem měl připravenou přednášku na téma obcházení NextGen Firewallů (NGFW/UTM). Považuji to za aktuální téma, protože stále více IT správců se na tyto krabičky spoléhá. My nejsme výjimkou a všude nasazujeme krabičky od FortiNetu.

Vy, kteří mě znáte, víte, že si technologie velice rád ověřuji.😇 Přeci jen, když se na něco mám spolehnout, nebo to doporučovat zákazníkům, musím tomu sám věřit.

No a vy, kteří jste tu přednášku viděli, už víte, že FortiGate zrovna nezazářil.😥 Avšak, jak jsem zmínil v přednášce, stále vychází lépe ty krabičky mít, než nemít. A když znáte jejich silné a slabé stránky a máte vyladěnou konfiguraci, tak dokážete vybudovat velice dobrou obranu.

K přednášce jsem připravil řadu dem, ale všechna se mi do ní časově nevlezla. Co se nevešlo, sdílím na svém YouTube kanále. Pokud jste mou přednášku na Cyb3r Days nestihli, z dem alespoň pochytíte celkové poselství 😁 (záznamy přednášek se nepořizovaly a další termín této přednášky nemám 🤔). Snad se budou líbit.

FortiGate IPS & APP control vs. DNS tunneling

NGFW a obcházení webfilteru / SSL inspekce

Líbí se vám témata, o kterých píši?

Abyste nemuseli kontrolovat, jestli už vyšel nový článek, rád vám ho ihned po zveřejnění pošlu do e-mailu. Každý kontakt, který mi poskytnete, si nechám vždy jen pro sebe.

Diskuze k článku

Vyzivovedoplnky24

09. 08. 2022 v 22:42

Pěkný článek, který se vymyká podobným na internetu. Díky němu mě téma zaujalo a určitě si od vás přečtu další příspěvky. Cítím, že nebudu litovat 🙂

Odpovědět

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hack The Box OSCP MCSE CHFI ECSA CCNP CCNA