Přednášky o IT bezpečnosti a hackingu

Po klidném létu, kdy mi cesta do práce trvala 15 minut a bez problémů jsem zvládl zaparkovat auto, přichází silně pracovní podzim. Ten letošní se pro mne nese ve znamení přednášek a konferencí, na které jsem si připravil různorodé přednášky o IT bezpečnosti a hackingu. Rád bych vás na přednášky o IT bezpečnosti pozval.

V první řadě zmíním hradecký a brněnský Barcamp. Vstup je zdarma a čekají vás desítky přednášek z různých oblastí a oborů, které si sami odhlasujete. Pokud plánujete navštívit i mou přednášku, budu rád, když jí udělíte hlas (Barcamp BRNO, Barcamp Hradec).

Kde se tedy můžeme společně potkat:

 • Co antivirus nevidí, IT správce se nedozví – 16. 9. HackerFest [CZ] (Praha)
  Před pár generacemi operačních systémů, a ne tak mnoha lety – to byla vážně skvělá doba! Uživatelé na svých počítačích běžně antivirus nepoužívali. A my jsme se nemuseli omezovat, jaký nástroj k útoku použijeme. Jenže dnes jsou veřejně dostupné nástroje nepoužitelné a každý hacker si piplá svoji sadu nedetekovaných nástrojů.
 • Penetrační testování s Kali Linuxem – 17-18. 9. HackerFest Workshop [CZ] (Praha)
  Spolu s Williamem Ischanoe jsme si pro vás připravili lab plný zranitelných cílů. Naučíme vás, jak využít nástrojů v Kali Linuxu k jejich hladkému zdolání.
 • The Hacker’s cookbook – 20. 9. CREDIT MATTERS VIII [EN] (Brno)
  A demonstration of a hacker at work and what we can and must do to minimize the risks.
 • Co antivirus nevidí, IT správce se nedozví – 16. 9. HackerFest [SK] (Bratislava)
 • O počítačové bezpečnosti – 4. 10. Přednáška pro studenty MBA [CZ] (Brno)
 • Pojďme společně hacknout server – 5. 10. Barcamp Brno [CZ] (Brno)
  Pojďme si spolu v přednášce naživo ukázat, jak se hackuje server. Postupně projdeme fázi prozkoumávání, exploitace, eskalování privilegií a post-exploitace. Vypíchnu hlavně zajímavosti, se kterými jsem se v praxi setkal.
 • Pojďme si spolu hacknout IP kameru – 12. 10. Barcamp HK [CZ] (Hradec Králové)
  Koukneme se spolu na zranitelnost v IP kamerách známého výrobce, pochopíme její princip, hackneme s ní IP kameru a zkusíme najít zranitelné kamery po celém světě.
 • Lateral movement12. 11. CYB3R DAYS 2019 [CZ] (Praha)
  Získáním administrátorských oprávnění v kompromitovaném systému, nemusí hacker dosáhnout svého cíle. Je nutné se znovu porozhlédnout po síti a rozšířit svoji moc na další zařízení aby získal to, pro co si do sítě přišel.

Hlasování: Linux vs. Windows server?

Na brněnském Barcampu plánuji udělat live demo hacknutí serveru. Zdali si společně hackneme Linux, nebo Windows, o tom rozhodnete vy svým hlasem:

This poll is no longer accepting votes

Jaký OS si společně chcete na brněnském Barcampu prolomit?

Aktuální seznam přednášek/událostí, kde se vyskytuji, najdete i v pravém sloupci na mém blogu (PC verze) nebo na konci stránky (mobilní verze). Pořádáte zajímavou událost třeba i u vás ve firmě? Napište mi. 😊

Těším se, že vás na přednáškách poznám osobně, proto mě neváhejte oslovit.

Martin Haller

#zalepšíIT

PS: Nalaďte se na vlnu IT bezpečnosti už dnes, například článkem o hacknutí webkamery na notebooku.

Líbí se vám témata, o kterých píši?

Abyste nemuseli kontrolovat, jestli už vyšel nový článek, rád vám ho ihned po zveřejnění pošlu do e-mailu. Každý kontakt, který mi poskytnete, si nechám vždy jen pro sebe.

Diskuze k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hack The Box OSCP MCSE CHFI ECSA CCNP CCNA