U počítačů a mobilů se díváme na výkon, zabezpečení už nás tolik nezajímá

Přátelé, po delší době jsem vyrazil na dovolenou a užívám si trochy volna. Do konce srpna se asi na blogu větší článek neobjeví. Nicméně to neznamená, že bych vůbec nepracoval.😁

V červenci se mnou v podcastu „Žraloci sobě“ vyšel rozhovor na téma kyberbezpečnost 🛡️, kryptoměny ₿, běžní uživatelé 👨‍💻. Rozhovor má 50 minut 😲, a tak oproti mým jiným rozhovorům, byl čas probrat některé věci detailněji.

K rozhovoru se dostanete na YouTube, Soundcloud, Podtail, tak i Apple Podcasts. Mě osobně se způsob, jakým Vašek Gregor podcasty dělá, moc líbí. Cílem je kvalita, nikoliv kvantita.😀

Pokud byste hledali nějaké podcasty čistě na téma IT bezpečnosti, pak doporučuji Cyber Rangers Podcast.

Hacker Fest 2020

Současně se také připravuji na konferenci Hacker Fest 2020. Chystám přednášku a praktickou ukázku na téma „jak vyřadit/zničit zálohovací systémy„. U nás ve firmě jsme totiž během posledních pár měsíců migrovali sebe i zákazníky na nové zálohovací systémy. Cílem bylo zajistit odolnost záloh proti útokům hackerů.

Během testování/vyhodnocování kandidátů na zálohovací systém jsme totiž zjistili, že ne všechny jsou dostatečně odolné (i když se to výrobci/prodejci snaží tvrdit). Chci vám naše poznatky nasdílet.

YouTube kanál

Kromě mého YouTube kanálu MartinHaller jsme založili i firemní kanál PATRON-IT. Zde sdílíme drobná „how-to“ videa, která jsme natočili pro zaměstnance našich zákazníků. Jedná se o drobné úkony, které by měli být sami schopni zvládnout (např. nastavit si out-of-office, nasdílet dokument skrze OneDrive, nastavit si 2FA). Cílem je odlehčit rozpočtu zákazníků a energii mým kolegům při nekonečném opakování jednoduchých úkonů. Videa mají minimální (nebo téměř žádný) branding a tak je můžete bez obav sdílet i se svými uživateli (ušetříte tak čas na natáčení a stříhání videa).

Současně však, a to je novinka, vychází na firemním kanálu vzdělávací videa z oblasti IT bezpečnosti prezentovaná mou kolegyní Luckou. Cílem je předávat informace srozumitelnou a zábavnou formou pro lidi mimo IT obor. Protože i my, správci, potřebujeme, aby měli do problematiky lehký vhled všichni. Díky tomu tak vznikne pochopení pro všechna ta „otravná“ nastavení a změny, které potřebujeme implementovat. 🙂

Jak se vám video od Lucky líbí ?😀

Přeji vám všem příjemné zakončení letních prázdnin!

Martin

Líbí se vám témata, o kterých píši?

Abyste nemuseli kontrolovat, jestli už vyšel nový článek, rád vám ho ihned po zveřejnění pošlu do e-mailu. Každý kontakt, který mi poskytnete, si nechám vždy jen pro sebe.

Diskuze k článku

Kyssling

19. 08. 2020 v 14:48

Přeji krásnou dovolenou, tenhle blog je top ! Odpočiňte si od těch krámů …

Odpovědět

Odpovědět

Martin Haller

24. 08. 2020 v 10:22

Děkuji 🙂

Odpovědět

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hack The Box OSCP MCSE CHFI ECSA CCNP CCNA