PATRON-IT AKADEMIE: Zvu vás na prezenční IT kurz

Dobrý den, přátelé, v předešlém článku (Externí přednášky a interní PATRON-IT školení) jsem se rozepsal o našem záměru, že na naší pobočce v Hradci Králové uspořádáme prezenční IT kurz. Věci se daly do pohybu, vznikla PATRON-IT AKADEMIE a ode dneška (pondělí 13.9.) přijímáme přihlášky.

Kurz jsme zaměřili zejména na studenty středních a vysokých odborných škol. Chceme se v něm věnovat především praxi – sdílet reálné příběhy a výzvy, naše řešení, diskutovat nad nimi a nechat studenty si na věci si sáhnout. K teorii ze školy tak dodáme pohled z praxe – což je podle mne nejlepší kombinace.😊

Každé setkání povede jeden z mých kolegů, pokaždé však jiný dle svého zaměření. IT správa totiž není jen jedna pozice, ale zahrnuje spoustu specializací. My tak chceme těm ještě nerozhodnutým ukázat jednotlivé oblasti, aby si našli, co je baví nejvíce. Odborně kurz zaměříme na lidi, kteří se připravují na práci v IT, ale zatím ještě v IT nepracovali (mají méně jak 2 roky praxe).

Uvidíme se 1x týdně na 3 hodiny v 5-12 lidech. Počet lidí jsme omezili proto, aby byl kurz opravdu interaktivní, ne jednostranný monolog.😀

Zároveň jsme se rozhodli, že kurz „symbolicky“ zpoplatníme cenou 2.500 Kč. Kurz neděláme pro peníze, ale proto, aby nás to všechny bavilo a odborně jsem se posunuli (ano, i my 😊). Věříme, že toto zpoplatnění odradí ty, co by to chtěli jen zkusit a nakonec nechodili (zabrali by tak místo někomu, kdo o to opravdu stojí).

Rozpis témat, termíny a přihlášku naleznete na https://www.patron-it.cz/akademie. Začínáme už v říjnu!

Přeji všem klidné září a těším se, že se na našem kurzu či nějaké konferenci společně potkáme.


Martin

PS: Připravil jsem již první epizodu z našich interních školení na téma ŠIFROVÁNÍ, jak jsem minule slíbil. Příští týden se na ni můžete těšit. 👍🏼

Líbí se vám témata, o kterých píši?

Abyste nemuseli kontrolovat, jestli už vyšel nový článek, rád vám ho ihned po zveřejnění pošlu do e-mailu. Každý kontakt, který mi poskytnete, si nechám vždy jen pro sebe.

Diskuze k článku

Petr M.

14. 09. 2021 v 10:26

Nedaly by se jednotlivé témata nahrávat a poté umístit např. na YouTube, určitě by to zajímalo více lidí. Děkuji

Odpovědět

Odpovědět

Martin Haller

14. 09. 2021 v 10:49

Ahoj Petře,

snažím se sdílet co nejvíce věcí lze 😊. Příští týden vyjde první díl z našich interních školení zaměřených na šifrování.

Akademii chci dělat co nejvíce interaktivní – nad věcmi diskutovat. Bojím se, že natáčení by spoustu lidí „zablokovalo“ (ať už stud, či obavy). Natáčení tedy zatím v plánu není.

Odpovědět

Odpovědět

Martin

14. 09. 2021 v 16:11

škoda že to není v Brně 😉

Odpovědět

Odpovědět

Martin Haller

14. 09. 2021 v 16:26

Bohužel 😇

Odpovědět

Odpovědět

Kristýna K.

30. 01. 2023 v 15:44

Dobrý den, plánujete ještě Akademii obnovovat i v roce 2023 a neuvažovali jste o online verzi? Téma zabezpečení sítí a celkově kyberbezpečnosti mě převelice zajímá a fascinuje, avšak shledávám obtížným získávat ucelené informace – mám knihy Cybersecurity, Cybercrime, Kryptografie okolo nás aj.
Samozřejmě mnoho zajímavých informací lze najít na youtube, root.cz nebo třeba tomto webu (děkuji za něj! 🙂 ). Nicméně jako pouhý IT nadšenec mám problém vyfiltrovat důležité informace a zbytečně nezabřednout. Neměl byste případné doporučení na literaturu či vzdělávací portál, který by mohl býti návodným prostředkem ke studiu? Ráda bych v IT jednou pracovala, ale momentálně jsem ve fázi sběru informací a učení se.
Děkuji za případnou odpověď.

S úctou
Kristýna

Odpovědět

Odpovědět

Martin Haller

01. 02. 2023 v 09:21

Dobrý den, Kristýno, děkuji za dotaz. Na tu akademii se Vás ptá více. Já bych ji rád otevřel, ale s kolegy toho máme hodně a nestíháme. Stejně tak mám i v plánu další videa na Youtube kanál, ale vše to stojí na nedostatku volného času :(.

Co se týče druhého dotazu, tak žádný ucelený seznam nemám – učím se podle toho, co mi zrovna v práci přijde za úkol. V takovém případě hledám na Google, YouTube a nebo experimentuji v labu (virtuální stanice/servery).

Odpovědět

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hack The Box OSCP MCSE CHFI ECSA CCNP CCNA